Vabimo vas na ogled retrospektivne in pregledne razstave slovenskih vrtcev, tokrat v Celje. Odprtje z vodstvom po razstavi bo v četrtek, 11. januarja 2018, ob 11.00 uri. Razstava je na ogled od 28.12.2017 do 31. januarja 2018 v Osrednji knjižnici Celje, Muzejski trg 1a.
Arhitektura vrtcev morda ni najpomembnejša tema, je pa zagotovo ena najbolj aktualnih. Otrokova izkušnja prostora, ki se v najnežnejših letih razvoja subtilno vgrajuje v njegov spomin, je eden temeljnih gradnikov njegove osebnosti in kulturne osveščenosti prihodnjih generacij. Arhitektura vrtcev je arhitektura, ki vzgaja. Razstava predstavlja pregled dosežkov arhitekturnega načrtovanja objektov vrtcev v Sloveniji od začetkov njihove namenske gradnje skozi celotno obdobje razvoja, različne družbene ureditve ter demografska nihanja v družbi do danes. Obenem želimo opozoriti, da prav v današnjem času s pogosto neprimernimi prenovami in energetskimi sanacijami za vedno izginjajo tudi arhitekturno kakovostne stavbe, ki soustvarjajo našo kulturno identiteto. Razstava je prva razstava, ki obravnava tematiko arhitekture vrtcev v Sloveniji.
Pregledna in retrospektivna razstava slovenskih vrtcev je projekt galerije Dessa, MIZŠ in ZRSŠ.
KONTAKT
Zavod DESSA arhitekturni center
Galerija DESSA
Židovska steza 4
SI-1000 Ljubljana
T +386 1 25 16 010
E galerija@dessa.si
ODPIRALNI ČAS
torek – petek
12:00 – 18:00
Galerija DESSA je članica svetovalnega komiteja / Advisory Committee Member, ki podeljuje najpomembnejše evropske nagrade za arhitekturo EUmiesAwards.
Zasebni zavod DESSA arhitekturni center ima status nevladne organizacije, ki deluje v javnem interesu na področju kulture (MK) in na področju urejanja prostora (MNVP).
Interier galerije DESSA na Židovski stezi 4 v Ljubljani, ki ga je zasnoval arhitekt Boris Podrecca, je bil 25. marca 2024 razglašen za kulturni spomenik lokalnega pomena.
DESSA PODATKI
DESSA NAVODILA RAZSTAVLJAVCEM
DESSA PROSTOR
DESSA LOGOTIP
POLITIKA VAROVANJA OSEBNIH PODATKOV
SPLOŠNI POGOJI
PIŠKOTKI